Home

Kontakt

Poštovní adresa

Sdružení Douzelage
Nám. Svobody 138
342 01 Sušice 1

E-mailová adresa

Valid XHTML 1.0 Transitional    ©2006, Anežka NOVÁ, webmaster

Mapa členských měst

ČLENSKÁ MĚSTA DOUZELAGE
AGROS  Kypr (1 000 obyvatel)

Obec leží v oblasti pohoří Troödos v jihozápadní části ostrova. Turisticky atraktivní oblast díky nádherné přírodě, udržování tradičního rázu vesnice a rozvinuté agroturistiky.

ALTEA  Španělsko (15 438 obyvatel)

Město leží v oblasti Costa Blanca na břehu Středozemního moře. Je sídlem různých hudebních organizací, mimo jiné i hudební konzervatoře. Sportování je zaměřeno hlavně na vodní sporty - jachting, potápění, sailing, dále pak golf, fotbal a tenis. Proto pořádá výměnné pobyty studentů zaměřené na sport.

BAD KÖTZTING  Německo (7 500 obyvatel)

Město v oblasti národního parku Bavorský les poblíž českých hranic je považováno za vzdušné lázně.Z kulturních akcí jsou významné hudební festivaly a kostýmované historické jízdy na koních. Ze sportů nabízí především letní turistiku a zimní lyžování. Je jedním z partnerských měst Sušice. Spolupracuje na projektech Socrates, pořádá týdenní sportovní pobyty pro mládež a výměnné akce s pěveckými sbory.

BELLAGIO   Itálie (2 945 obyvatel)

Jedno z nejkrásnějších měst u jezera Como v severní Itálii se může pochlubit nádhernou krajinou, elegantními hotely a zahradami. Návštěvníci zde najdou příležitosti pro sportování - plavání, vodní lyžování, veslování, tenis i různé kulturní akce. Je pořadatelem tzv. Miniparlamentu pro mládež.

BUNDORAN   Irsko (2 000 obyvatel)

Přímořské lázně na pobřeží Atlantiku v severozápadním Irsku, s nádhernými písčitými plážemi nabízí turistiku, cyklistiku, golf, vodní sporty a hudební festivaly. Pro děti a studenty členských měst nabízí slevy na sportovních pobytech.

GRANVILLE   Francie (12 000 obyvatel)

Přímořské městečko v severozápadní Francii poblíž Caen (Normandie) nabízí především sportovní aktivity - sailing, golf, soccer a výlety lodí na ostrovy Chausey a Jersey. Pořádá výměnné pobyty studentů se zaměřením na sailing a je zapojen v projektech Socrates.

HOUFFALIZE   Belgie (4 501 obyvatel)

Malebné městečko ležící v údolí řeky Orthe v ardenském pohoří, nedaleko hranic s Lucemburskem nabízí turistiku po značených pěších trasách, agroturistiku na rodinných farmách, rybaření, kempování a sportovní pobyty pro děti a mládež.

HOLSTEBRO   Dánsko (41 000 obyvatel)

Město v severozápadní části Dánska je bohaté na kulturní život. Můžete zde navštívit muzeum miniatur, ulice jsou vyzdobené sochami a skulpturami. Působí zde hudební a baletní škola a mnoho divadelních souborů.

CHOJNA   Polsko (14 099 obyvatel)

Starobylé město v západní části Polska poblíž hranic s Německem je zajímavé mnoha kulturními památkami - hrad, kostel, zachovalé městské hradby. Každoročně pořádá pěvecký festival zaměřený na anglickou píseň. Je zapojeno do projektů Socrates.

JUDENBURG   Rakousko (10 418 oyvatel)

Leží v jihovýchodních Alpách. Toto starobylé městečko nabízí vyžití v zimních sportech, turistické a cyklistické trasy, rybaření a hudební festival. Pořádají turnaje v plážovém volejbalu a fotbale pro mládež, výměny pěveckých sborů.

KARKKILA   Finsko (8 762 obyvatel)

Město najdete v jižním Finsku, 70 km na východ od Helsinek, obklopené nádhernou přírodou s jezery a lesy. Může se pochlubit bohatým kulturním životem. Zaměřuje se na spolupráci s městy z pobaltských států v oblasti cyklistiky a výměny pěveckých a hudebních těles.

KÖSZEG   Maďarsko (9 730 obyvatel)

Městečko poblíž rakouských hranic je nazývané "barokní perlou Maďarska". Protože leží v oblasti národního parku má charakter vzdušných lázní. Působí zde mnoho hudebních a kulturních těles - dechový a smyčcový orchestr, taneční skupina, mažoretky, jazzová kapela. Pořádá letní tábory pro hudebníky dechových nástrojů a další projekty zaměřené na ekologii a turistiku.

MARSASKALA   Malta (8 000 obyvatel)

Malebné městečko ležící v jihovýchodním regionu ostrova. Kromě možnosti přímořské dovolené s rybařením nabízí prohlídku historických objektů, např. věže sv. Thomase a několika kaplí.

MEERSSEN   Nizozemí (20 272 obyvatel)

Leží v jižní části země, poblíž města Maastricht. Město je obklopeno lesy a nabízí turistiku, cyklistické výlety a návštěvu vápencové jeskyně. Nabízí také výměnné akce pro dětské sbory a orchestry.

NIEDERANVEN   Lucembursko (5 600 obyvatel)

Město tvoří sedm obcí v chráněné krajinné oblasti asi 10 km na východ od hlavního města Luxemburgu, leží v přírodní rezervaci. Návštěvníci mohou obdivovat krajinu s vinicemi podél turistických cest, zahrát si tenis a golf.

OXELÖSUND   Švédsko (10 832 obyvatel)

Přístavní město na východním pobřeží Švédska leží asi 100 km jižně od Stockholmu. Nabízí výměny fotbalových juniorských družstev, sailing a výměny mládežnických hudebních těles.

PREVEZA   Řecko (20 000 obyvatel)

Malebné přístavní město leží na poloostrově v jihozápadní oblasti Řecka. Je vhodné pro turistiku a sportovní aktivity u moře. Pořádají se zde mezinárodní sborový festival a karneval. Je zapojeno do projektu Socrates a dalších projektů pro střední školy zaměřených na přírodní vědy, nabízí spolupráci v oblasti turistického ruchu.

PRIENAI   Litva (11 072 obyvatel)

Leží na jihu Litvy na březách řeky Nemunas a na důležité spojnici velkých měst Vilnius a Kaunas. Hlavní ekonomická odvětví oblasti jsou dřevozpracující, stavební a textilní průmysl. Také se zde vyrábějí kluzákové letouny. Město pořádá několik kulturních festivalů.

SESIMBRA   Portugalsko (36 839 obyvatel)

Rybářské městečko 50 km jižně od Lisabonu jsou přímořské lázně s nádhernými plážemi a blízkým národním parkem. Můžete se účastnit hudebního festivalu a sportovci mohou využít nabídku vodních sportů.

SHERBORNE   Velká Británie (7 500 obyvatel)

Starobylé anglické město v západní části hrabství Dorset zaujme návštěvníky historickými objekty opatství, které bylo založeno v roce 705 n.l., a dvěma starobylými hrady. Působí zde mnoho hudebních těles, umělecká galerie. Město nabízí též sporty - golf, rugby, tenis, fotbal. Sherborne je také jedním z partnerských měst Sušice. Nabízí zapojení do projektů Socrates.

SIGULDA   Lotyšsko (10 200 obyvatel)

Městečko ležící v nádherném údolí červených pískovcových skal. Pro návštěvníky nabízí především turistiku a zimní sporty. Na hradě se každoročně pořádá operní hudební festival.

SIRET   Rumunsko (9 400 obyvatel)

Město leží v  severovýchodní části Rumunska na pravém břehu stejnojmenné řeky nedaleko hranice s  Ukrajinou. Nedaleké jezero nabízí dobré možnosti pro rekreaci, rybaření, cyklistiku a turistiku. Ve městě se nachází několik kostelů ze středověku a období vlády Habsburků.

ŠKOFJA LOKA   Slovinsko (22 000 obyvatel)

Město s tisíciletou tradicí je považováno za jedno z nejkrásnějších měst s dochovalými památkami ze středověku, mezi něž patří hrad Loka z počátku 13. století.

SUŠICE   Česká republika (11 500 obyvatel)

Město nazývané též Brána Šumavy leží v údolí podél řeky Otavy. Nabízí možnosti rekreačního, kulturního i sportovního vyžití - turistika, cykloturistika, vodní sporty na řece. Místní muzeum nabízí k prohlídce expozice sirkařství, výroby skla a nový pohyblivý betlém.

TRYAVNA   Bulharsko (10 000 obyvatel)

Město leží na stejnojmenné řece v  podhůří uprostřed trasy mezi Sofií a Varnou. Má mnoho zajímavých kulturních památek z  období renesance.

TÜRI   Estonsko (6 900 obyvatel)

Starobylé městečko leží v srdci Estonska na břehu řeky Pärnu. Může se chlubit mnoha parky, pořádají se zde květinové trhy, a proto je nazýváno jarní metropolí země. Díky poloze blízko jezera nabízí v létě zejména vodní sporty - plavání, kanoistiku, v zimě lyžování.

ZVOLEN   Slovenská republika (44 000 obyvatel)

Leží na soutoku řek Hron a Slatina. Je jedním z  nejstarších měst na Slovensku, centrum dřevařského, strojírenského, potravinářského a  stavebního průmyslu. Je také důležitou železniční a  silniční křižovatkou. Dominantou města je gotický zámek s  renesančním opevněním situovaný na mírném návrší jižní strany náměstí.

Zpět